MUSKİ, AĞLA’NIN HATLARINI YENİLEDİ

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Köyceğiz İlçesi eski adıyla Ağla Mahallesi yeni adıyla Yayla Mahallesi’nin kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileyerek kayıp kaçak su kullanımının önüne geçiyor.


Yaz mevsimi dolayısıyla yoğunlaşan içme suyu hat yapımı ve yenileme çalışmalarına devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Köyceğiz ilçesinin eski adıyla Ağla Mahallesi yeni adıyla Yayla Mahallesinin içme suyu hatlarını yeniledi.

MUSKİ ekipleri bölgede uzun süredir kullanılan ve ömrünü tamamlamış olan hatlarda yaptıkları incelemelerin ardından hatların yenilenmesine karar verdi. Ekipler, hazırlanan plan proje çerçevesinde yürütülen çalışmayla birlikte, modern ve uzun ömürlü içme suyu hatlarını Yayla Mahallesi sakinlerinin hizmetine sundu. Yaklaşık iki ay devam eden çalışmalarla birlikte Mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 bin metre uzunluğundaki hattın yanı sıra, abone bağlantıları da yenilendi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Yayla Mahallesi’nde yapılan çalışma sonunda bölgedeki hatların yenilendiğini ve uzun yıllar bölge halkına hizmet vereceğini belirtti. Ülgen, “MUSKİ olarak İl Genelinde kayıp kaçak ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Eski hatlar üzerinde sürekli olarak meydana gelen arızalar nedeniyle büyük su kayıpları yaşıyoruz. Yenileme çalışmalarımız ile bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Köyceğiz İlçemizin Yayla Mahallesinde yenilediğimiz hatlar sayesinde hem vatandaşlarımızın hem de kurumumuzun yararına yapılan bir çalışmadır. Özellikle Ağla halkına hayırlı olsun” dedi.