Sungur Mahallesi’nin İçme Suyu Hattı Yenilendi

MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarında suyun yetersiz kaldığı Menteşe ilçesinin Sungur Mahallesi’nde 3 kilometrelik içme suyu hat yenileme çalışması gerçekleştirdi. 


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte Menteşe ilçesinde içme suyu hat çalışmalarını hızlandırdı. MUSKİ ekipleri tarafından, Menteşe ilçesinin Sungur Mahallesi’nde suyun yaz aylarında yetersiz kalması sebebiyle 3 kilometrelik içme suyu hat çalışması yapıldı.

Çalışmalar kapsamında Sungur’un Gölgediği Mahallesi ile Sungur su deposu arasında içme suyu hat yenileme çalışması başlatan MUSKİ ekipleri tarafından, bölgenin ihtiyacını karşılayamayan içme suyu boruları daha geniş çaptaki borular ile değiştirilerek, vatandaşların daha basınçlı su almaları sağlandı.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Menteşe ilçesinde bulunan mahallerin ihtiyaçları doğrultusunda içme suyu çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Ülgen, “Menteşe ilçemizde bulunan Sungur Mahallemiz dağlık ve yüksek bölgede bulunan mahallelerimizden biri.  Önceki yıllarda yaz aylarının gelmesiyle birlikte Sungur Mahallesi’ndeki vatandaşlarımız su ihtiyaçlarını istedikleri gibi karşılayamıyordu. Ekip arkadaşlarımız yüksek bölgelerde zorlu çalışma koşullarının ardından, mahalle sakinlerinin su ihtiyacını karşılamayan içme suyu hattını daha geniş çaptaki borular ile değiştirdi. Çalışmalarımız sonucunda yıllardır yaz aylarının gelmesiyle birlikte su miktarı yetersiz kalan Sundur mahallemizdeki vatandaşlarımızın daha çok içme suyu kullanabilecekleri hatlara sahip oldular” dedi.