DALAMAN’DA ALT YAPIYI YENİLEDİK

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Dalaman İlçesi Atatürk Caddesi üzerinde yaptığı sıcak asfalt çalışması ile birlikte merkez mahalleleri besleyen bin 600 metre uzunluğundaki içme suyu hatlarını yenilerken aynı zamanda kanalizasyon hatlarının da yenileme işlemlerini tamamladı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü İl genelinde sürdürdüğü hat yenileme çalışmalarına devam ediyor.  Bu kapsamda son olarak Dalaman İlçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan içme suyu ve kanalizasyon hatları yenilendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tüm Alt ve Üst Yapıyı Yeniliyor

Dalaman İlçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve merkez mahalleri besleyen içme suyu hatlarının eski ve çaplarının yetersiz olması nedeniyle bölgede kısmi su kesintileri yaşanmaktaydı. Bölgede incelemelerde bulunan MUSKİ ekipleri Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sıcak asfalt çalışması sırasında bölgedeki hatları yeniledi. Tüm Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin koordineli şekilde çalıştığı bölgede alt yapı ve üst yapı yenilendi.

Karaçalı Mahallesinin Basınç Sorunu Ortadan Kaldırıldı

Çalışmalar sonucunda ilçenin merkez mahallerini besleyen bin 600 metrelik içme suyu ve aynı zamanda 800 metrelik kanalizasyon hatları yenilendi. Çalışmalarla birlikte basınç sıkıntısı çeken ve özellikle yaz aylarında su sorunu yaşayan Karaçalı Mahallesindeki problem ortadan kaldırıldı. Karaçalı Mahallesinde ilerleyen süreçte su sıkıntısı yaşanmayacağı belirtilirken hat çalışmaları sırasında tüm abone bağlantıları da yenilendi.

Daha Modern Bir Muğla İçin Çalışıyoruz

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, tüm ilde daha modern daha nezih ve halkın ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayabilecek çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Dr. Osman Gürün, “Dalaman İlçemizin Atatürk Caddesi üzerindeki 2 kilometrelik yolda sıcak asfalt çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Bu çalışma tamamlanınca, bölgede daha modern bir araç, yeni bir bisiklet yolu ve kaldırımlar inşa etmiş olacağız. Bu çalışma sayesinde bölge esnafı da rahat bir nefes almış olacak. Yapılan yol çalışmasıyla birlikte sadece üst yapı değil alt yapı eksikliklerini de gideriyoruz. MUSKİ ekiplerimiz yaptığı içme suyu ve kanalizasyon hat yenileme çalışmalarıyla birlikte bölgedeki içme suyu sıkıntısını da gidermiş olacaklar. Böylece Dalaman Merkezde alt ve üst yapıyı yenilemiş olacağız. Tüm bu çalışmalar Dalaman halkına hayırlı olsun” dedi.