MUSKİ’den Kayıp-Kaçak İle Mücadele

MUSKİ Genel Müdürlüğü Dalaman İlçesinde kayıp ve kaçak su kullanımının önüne geçmek için başlattığı araştırma çalışmalarının proje aşamasını tamamladı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, İl genelinde kayıp-kaçak su kullanımının önüne geçmek için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. Son olarak Dalaman İlçesinde ki kayıp-kaçak suların geri kazandırılması için çalışma yürüten MUSKİ ekipleri proje çalışmalarını tamamlayarak araştırmalar için sahaya iniyor.

Araştırmalar Tüm İl’de devam Ediyor

Bodrum yarımadasında başlayan kayıp-kaçakla mücadele çalışmalarının ön hazırlıkları tüm ilçelerde devam ediyor. Bu kapsamda proje çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Dalaman İlçesinde bulunan kayıp-kaçaklarla ilgili olarak araştırmalara başlıyor. MUSKİ Genel Müdürlüğünde edinilen bilgiye göre Dalaman İlçesinde yüksek oranda kayıp ve kaçak su kullanımı bulunurken ekipler bunun önüne geçmek için saha çalışmalarına başlıyor.

Kaçak Su Kullanımı İçin Vatandaşlardan Yardım Bekliyoruz

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, tüm vatandaşları kaçak su kullanımı konusunda uyarırken kaçak su kullanımlarının diğer vatandaşların hakkını gasp etmek olarak niteledi. Ülgen, “Şehrimizde önemli oranda kayıp ve kaçak su kullanımı bulunmakta. Kayıp suyu tüm içme suyu hatları incelenerek bulup geri kazandıracağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu kapsamda eski içe suyu hatlarımızı yenilemekteyiz ve meydana gelen patlaklara da en hızlı şekilde müdahale etmeye çalışmaktayız. Ancak kaçak su kullanımı için vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz. Sayaçlardan geçmeden ve fatura edilmeden kullanılan su kaçak su kullanımına girmektedir. Kanunla belirtilen kişi ve kurumlar haricinde kimsenin faturasız su kullanma hakkı yoktur. Aksi takdirde bu diğer vatandaşlarımızın hakkını gasp etmek anlamına gelir. Bu nedenle kaçak su kullanımı ile ilgili araştırmalarız tüm ilde devam ederken vatandaşlarımızdan da bu konuda yardım bekliyoruz. Ayrıca su borularının patlaklarını gören veya kaçak su kullanımına şahit olan vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyemizin 444 48 01 numaralı telefonunu arayıp ihbarda bulunursa kurumumuz tarafından gerekli çalışmalar ivedilikle yapılacaktır” dedi.