MUSKİ ve Seydikemer Halkı El Ele

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Seydikemer İlçesi Kumluova Mahallesinde yıllardır temizlenmeyen dereleri ve kanalları temizlerken mahalledeki çalışmaları memnuniyetle karşılayan bölge sakinleri dereden çıkan atıkları kendi traktörleri ile taşıyarak ekiplere gönüllü olarak yardım ediyorlar.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, seracılığın önemli merkezlerinden biri olan Fethiye İlçesi Kumluova Mahallesinde yıllardır temizlenmeyen ve vatandaşları tedirgin eden derelerin temizliklerini yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda su baskınlarının meydana geldiği ve seraların zarar gördüğü mahallede çalışma yürüten MUSKİ ekipleri bölgedeki derelerin temizliğine devam ediyor.

Vatandaşlar Çalışmalara Traktörleriyle Destek Veriyor

Yaklaşık 1 aydır Kumluova Mahallesindeki dere temizleme çalışmalarını sürdüren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri bu süreçte bölgede 2 kepçe ile yaklaşık 3 bin 700 metrelik temizlik çalışması yaptı. Mahalle sakinleri yapılan çalışmayı memnuniyetle karşılarken dereden çıkan atıkları kendi traktörleriyle gönüllü olarak taşıyarak ekiplere yardımcı oldu.

Büyükşehir Belediyesi Bize Sınırsız İmkân Sağlıyor

Mahallerinde gerçekleşen çalışmalar nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesinden çok memnun olduklarını söyleyen Kumluova Mahalle Muhtarı Hilmi Deniz, Büyükşehir belediyesinin görev alanında olan her hizmeti kendilerine sağladığını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediyesinin bahane üretmeden kendilerine hizmet ettiğini vurgulayan Muhtar Deniz, “Aşağı yukarı 1 aydır Kumluova’da Büyükşehrimizin kepçeleri dere temizliklerini yapıyorlar. Bu dereler ve kanallar 5-6 yıldır temizlenmiyor. Daha önce komple Mahallemiz su altında kaldı. Dereler temiz değildi ve aşırı yağış sonucunda Eşen çayının da yükselmesiyle birlikte su komple köye dağıldı ve 2 bin dönümün üzerinde seralar tamamen su içerisinde kalmıştı. Ancak şuan Muğla’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte derelerimiz temizleniyor. Sadece dere değil mezarlık temizlikleri ve yollarımız da yapılıyor. Şuan da ben ve Mahalle halkı Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından çok memnun” dedi.

Bu Yolda Hep Beraberiz

Mahalle sakinlerinden Halit Yorulmaz, uzun yıllardır derelerin temizlenmediğini ve kendi imkânlarıyla tıkanan yerleri açmaya çalıştıklarını söyleyerek “Şu anki çalışmayı el birliğiyle yürütüyoruz bu yolda hep birlikteyiz. 10 yıldır bu derenin temizliği yapılmıyordu. 10 yıldır rezil hayat yaşıyorduk. Şuan da ekipler geldi ve çalışmalara devam ediyorlar. Biz derenin içinin betonla kaplanmasını ve bu şekilde daha rahat etmek istiyoruz. Önce Büyükşehir Belediyemizden sonra muhtarımızdan ve çalışan arkadaşlardan Allah razı olsun. Traktörlerimizde derenin içerisindeki pislikleri çekiyoruz. İşimiz daha hızlı yapılsın yardımımız olsun diye el birlik çalışıyoruz. Biz aynı yolda hep beraberiz. Bu kanal taşıyor ve suyu çekmiyor bizde kendimiz tıkanan yerleri çapayla tırpanla açmak için mücadele ediyoruz” dedi.