Ekiz: ”MUSKİ sayesinde artık rahat uyuyabilirim”

Dünyaca ünlü antik kentlerden biri olan Fethiye İlçesi Kayaköy Mahallesinin Muhtarı Metin Ekiz, Muğla Büyükşehir Belediyesinin Mahallelerinde yaptığı çalışmalar nedeniyle bu kış rahat uyku uyuyacağını söyledi. 


Eski yerleşim yerleri ve tarihi dokusuyla dünyaca ünlü antik kentlerden biri olan Fethiye İlçesi Kayaköy Mahallesi’nde çalışma gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerine Mahalle muhtarından övgü geldi. Muhtar Metin Ekiz, Muğla Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu taleplere kısa sürede cevap verdiğini belirtirken hizmetlerden çok memnun olduğunu söyledi.

UYKU SORUNUM KALMAYACAK

Geçtiğimiz yıllarda Mahallelerinde sel baskınlarının meydana geldiğini ve vatandaşların maddi kayıplar yaşadığını belirten Muhtar Metin Ekiz, Muğla Büyükşehir Belediyesi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünün çalışmaları sonrası bu kış sel baskınlarının önüne geçileceğini ve rahat bir uyku uyuyabileceğini söyledi. “Geçtiğimiz yıllarda Mahallemizde derenin taşması sonucu sel baskını meydana gelmiş birçok evde maddi hasara yol açmıştı. Bu sene ise MUSKİ ekipleri yağmurlar düşmeden yaklaşık 3 kilometre dere temizliği yaptı. Bu çalışmalar nedeniyle yağmur yağdığında rahat bir uyku uyuyabilirim” dedi. Ekiz ayrıca MUSKİ Genel Müdürlüğünün mahalledeki eski hatları değiştirdiğini ve su sorunlarının ortadan kalktığını söyledi.

TALEPLERİMİZ YERİNE GELİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunduklarında kısa süre içerisinde sorunların ortadan kalktığını söyleyen Ekiz, taleplerine sürekli geri dönüş yapıldığını ve yerine getirildiğini vurguladı. Ekiz, “Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğum taleplerde sürekli geri dönüş oluyor. 1 ay veya 2 ay da olsa taleplerimizde yerine getiriliyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerden memnunuz. Eskiden su arızalarımızı köylüler olarak el birliğiyle gideriyorduk. Şuan da ise 1-1,5 yıldır sorunlarımız hızlıca gideriliyor. Yollarımızın da bir kısmı yapıldı bir kısmı da önümüzdeki yıl yapılacak” dedi.

MUHTARLAR MASASINA ÖVGÜ

Muğla Büyükşehir Belediyesinin örnek projelerinden biri olan ve muhtarlarla daha hızlı iletişim kurmak amacıyla kurulan Muhtarlar masasına da övgüde bulunan Muhtar Ekiz, “Bizim kendimize özel bir muhtarlar masamız var. Oraya aradığım zaman oradaki arkadaşlar yetkili arkadaşlara bilgi veriyor ve kısa sürede arızalarımız gideriliyor. Ayrıca daire amirlerimiz ve personellerle diyaloğumuz çok iyi. Bu konuda çok memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün muhtarlar gününde de bizimle toplantı yaptı. İsteklerimizi söyledik ve tek tek anlattık. Başkanımızda yapacağını söyledi ve yapacaktır” dedi.