Susuz Dört Mahalleyi Daha Suya Kavuşturuyoruz

İl genelinde yaptığı yatırımlarla susuz mahalleler için büyük projeler gerçekleştiren MUSKİ Genel Müdürlüğü Fethiye İlçesinde 4 Mahalledeki çalışmalarında sona geldi. Bu kapsamda MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Fethiye’de devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Ülgen, 40 yıldır su sıkıntısı çeken Fethiye İlçesi Bayır Mahallesi Boyağacı ve Armutağacı mevkii ve 10 yıldır su sıkıntısı çeken Gökben ve Bozyer’de mahallerindeki çalışmaları inceledi.


2016 yılında önemli bir yatırım hamlesi gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü bu kapsamda birçok noktada projelerini hayata geçiriyor. İl genelinde devam eden büyük projelerin bir kısmı da turizm ve seracılığın önemli merkezlerinden biri olan Fethiye İlçesinde gerçekleşiyor. Fethiye İlçesinde devam eden ve birçok vatandaşın içme suyu sorununu ortadan kaldıracak olan çalışmaları MUSKİ Genel Müdür Baki Ülgen, yerinde inceledi.

BAYIR MAHALLESİNDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

40 yıldır suyu olmayan ve kilometrelerce uzaktan tankerlerle su taşınan Fethiye İlçesi Bayır Mahallesi Armutağacı ve Boyağacı mevkilerinde yeni yapılan 16 Bin metrelik içme suyu hat çalışmalarını ziyaret eden Ülgen, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ülgen, bölgeye yapılan yeni içme suyu deposunun kontrollerini yaparak birtakım tavsiyelerde bulundu. Ziyaretleri sırasında Ülgen’e Su ve Kanal İşletme Dairesi 6. Bölge Şube Müdürü Sibel Kurtuluş eşlik etti.

ÜLGEN, BOZYER VE GÖKBEN’DE Kİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Ülgen, Bayır Mahallesinde ki incelemelerin ardından seracılığın önemli merkezlerinden biri olan Bozyer ve Gökben Mahallelerine yapılan 7 bin 500 metrelik içme suyu hattını ziyaret etti. Hat çalışmalarının tamamlanıp içme suyu depo yapımına geçilen bölgede incelemelerde bulunan Ülgen’i Bozyer Mahalle Muhtarı Bayram Kaşlı karşıladı. Muhtar Kaşlı ile görüş alışverişinde bulunan Ülgen, çalışmalarla ilgili personellere uyarılarda bulundu.

ÇALIŞMALARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Fethiye İlçesinde gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında değerlendirmelerde bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, bölgedeki projelerden memnun olduğunu ve artık çalışmaların sona yaklaştığını söyledi. Ülgen, “Değerli Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün susuz mahalle kalmayacak sözü bizim için bir yol haritası olmuştur. Bu nedenle bu yıl susuz mahalleler adına çok büyük yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Fethiye İlçemizde bu kapsamda önemli projeler hayata geçirdik. Buradaki çalışmalar hakkında arkadaşlarımızla teknik detaylı incelemelerde bulunduk ve her şeyin yolunda olduğunu gördük.” dedi.