"Su Tasarrufunda Bende Varım"

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kapsamında düzenlenen etkinliklerde, yaklaşık bin çocuk MUSKİ’nin “Su Tasarrufunda Bende Varım” yazılı pankartına ellerini basarak su tasarrufu yapacaklarına dair söz verdi.


Muğla Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Sosyo kültürel alanda çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı etkinliklerde renkli görüntüler oluştu. Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren bazı Daire Başkanlıkları alanda çocuklara yönelik standlar açarak, çocukların eğlenmesine ve bilinçlenmesine katkıda bulundu. Bunlardan en çok ilgi çekenlerden biri ise Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünün açmış olduğu stand oldu.

SU TASARRUFUNDA BİNLERCE EL

İçerisinde Atatürk, Cumhuriyet ve Muğla ile ilgili soruların olduğu ve soruların doğru cevaplarının çıkış yolunu gösterdiği bir labirent etkinliği düzenleyen MUSKİ Genel Müdürlüğü, böylece çocuklara Atatürk ve Muğla hakkında bilinçlendirmeye çalıştı. MUSKİ’nin çocukları bilinçlendirme çalışmaları bununla sınırlı kalmadı. Standa “Su Tasarrufunda Bende Varım” yazılı bir pankart açan MUSKİ, çocuklara renk renk boyalarla bu pankarta ellerini bastırdı. Yaklaşık bine yakın çocuğun el bastığı pankart yoğun ilgi gördü.

HAYATLARI BOYUNCA SU TASARRUFU YAPMAYA SÖZ VERDİLER

Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, etkinliklerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülgen, “Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutluyorum. Sosyo kültürel alanda gerçekleşen her türlü etkinlik çocuklarımızda bilinç yaratmak ve bazı konularda daha hassas davranmalarına sağlamak içindi. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi bizim için çok önemli. Burada açmış olduğumuz stand da çocuklarımız ‘Su Tasarrufunda Bende Varım’ sözüne renkli boyalarla ellerini bastı. Elini basan her çocuğa hayatı boyunca su tasarrufu yapacaklarına dair söz vermiş olduklarını söyledik ve onlarda su tasarrufu yapacaklarını söylediler. Çocuklarımızın bu bilince ulaşması için ailelere de büyük sorumluklar düşüyor. Su tasarrufu konusunda biz en çok çocuklarımıza güveniyoruz” dedi.