REŞADİYE’NİN HATLARINI YENİLİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Datça İlçesinin alt yapı eksikliklerini gidermek için sürdürdüğü çalışmalarını, Reşadiye Mahallesinde kullanım ömrünü tamamlamış olan içme suyu hatlarını yenileyerek devam ediyor.


İl genelinde sürdürdüğü hat çalışmalarına ara vermeden devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Datça İlçesi Reşadiye Mahallesinde yenileme çalışması başlattı. Yaklaşık 40 yıldır kullanılan ACP hatlar, daha sağlıklı olan HDP içme suyu hatları ile değiştiriliyor.

İlçe belediyesinin başlattığı yol çalışması ile koordineli olarak devam eden hat yenileme işlemleri ile Reşadiye Mahallesinde meydana gelen arıza kaynaklı su kesintilerinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bölgede devam eden çalışmalar sonunda yaklaşık bin 800 metrelik içme suyu hattı ve 120 abone bağlantısının yenilenmesi amaçlanıyor. Bunun yanı sıra bölgedeki kanalizasyon hattına 80 adet parsel bacası bağlanarak kanalizasyon hattı da revize edilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Reşadiye Mahallesinde Datça Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmasını fırsat bilerek hat yenileme işlemi başlattıklarını söyledi. Ülgen, “İlçe Belediyesi, Reşadiye Mahallesinde yol çalışması başlattı. Bizde bölgede yaptığımız incelemeler sonucunda Reşadiye Mahallemizi besleyen hatların eski ve kullanım ömrünün tamamlamış olduğunu gördük. Bu nedenle hatların yenileme işlemini başlattık. Bunun yanı sıra abone bağlantılarını da yenileyeceğiz. Ayrıca kanalizasyon hattı üzerinde de revize işlemlerini tamamlayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda Datça İlçemizde olduğu gibi tüm İl genelinde de alt yapı eksikliklerini gidererek sorunsuz bir şehir inşa etmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.