MUSKİ’NİN ÇALIŞMALARI MİLAS’TA HIZ KESMİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas ilçesi Çamlıbelen Mahallesi’nde yaz aylarının kurak geçmesi ve su kaynaklarının yetersizliği nedeniyle yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırmak için mahalleye yeni içme suyu hattı çekti. 


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Milas ilçesinde içme suyu hat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlçenin birçok mahallesinde içme suyu hat yenileme ve imalat çalışmalarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Milas ilçesi Çamlıbelen Mahallesi’nde yeni içme suyu hat çalışması gerçekleştirdi.

Çamlıbelen Mahallesi’nde yaz aylarının kurak geçmesi ve su yetersizliği nedeniyle yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırmak için MUSKİ ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, Kalınağıl Mahallesi’nden su takviyesi sağlanarak yeni içme suyu hattının çekilmesine karar verildi. MUSKİ ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Kalınağıl Mahallesi’nden çekilen yeni içme suyu hattı ile Çamlıbelen Mahallesi’nin su sıkıntısı ortadan kaldırıldı.

Çamlıbelen Mahallesi’nde yapılan yeni içme suyu hat çalışmaları ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaz aylarının kurak geçmesi ve su kaynaklarının yetersizliği nedeniyle Çamlıbelen Mahallesi’nde su sıkıntısı yaşanıyordu. Kuyuların kuruması ile birlikte mahalledeki su sıkıntısı kurak geçen yaz aylarında daha çok hissediliyordu. MUSKİ ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda Çamlıbelen Mahallesi’nin su sıkıntısını ortadan kaldırmak için Kalınağıl Mahallesi’nden takviye su ile birlikte yeni içme suyu hat çalışması yapılmasına karar verildi. Çalışmaların tamamlanmasından itibaren Çamlıbelen Mahallesi’ne Kalınağıl Mahallesi’nden takviye su sağlanarak mahallede devam eden su kesintisinin önüne geçildi ve ayrıca vatandaşların uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri içme suyu hatları hizmete sunuldu.”