1 SUSUZ MAHALLEYİ DAHA SUYA KAVUŞTURDUK

Kurulduğu günden bu yana 27 susuz mahalleyi suya kavuşturan MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Ortaca ilçesi Tepearası Mahallesi’nde yaptığı hat çalışmasıyla içme suyu hattı olmayan Akçakavak Mevkiini suya kavuşturdu.


Kurulduğu günden bu yana içme suyu olmayan mahallelerin içme suyuna kavuşması için birçok çalışma yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, son olarak Ortaca İlçesi Tepearası Mahallesi Akçavak Mevkii ve Özbaş Sokak’ı suya kavuşturdu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün önemle üzerinde durduğu içme suyu olmayan bölgelerin suya kavuşması konusunda birçok çalışma gerçekleştiren MUSKİ Genel Müdürlüğü, Başkan Gürün’ün talimatları üzerine bu güne kadar 27 mahalleyi suya kavuşturmuştu. Tüm İl genelinde içme suyu problemlerinin çözümü için çalışmalarını sürdüren MUSKİ ekipleri, bu kapsamda Ortaca İlçesi Tepearası Mahallesine yaklaşık 5 bin metrelik hat çekerek Akçavak Mevkii ve Özbaş Sokak’a içme suyu götürdü.

ÇALIŞMALAR GECEDE DEVAM ETTİ

İçme suyu hattının olmadığı 8 haneli Akçavak Mevkiine ve 6 haneli Özbaş Sokak’a yeni hat yapan MUSKİ ekipleri çalışmaların kısa sürede tamamlanması için gece de çalışmalarına devam etti. Ayrıca Tepearası Mahalle mezarlığını da hat çekilerek su temin edildi. Yaklaşık 10 gün devam eden çalışmalar abone bağlantılarının yapılması ile tamamlandı.

SUSUZ MAHALLE KALMAYACAK 

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, kuruldukları günden bu yana 28 Mahalleyi suya kavuşturmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Ülgen, “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün susuz mahalleler konusunda oldukça hassas. Bize verdiği talimatlar gereği tüm ekip olarak susuz mahalle bırakmamak için büyük çaba sarf ediyoruz. 21. Yüzyılda Muğla gibi gelişmiş bir şehirde içme suyu hattı olamayan yerlerin olduğunu görmek bizi üzüyor. Ancak çalışmalarımız doğrultusunda şu ana kadar 28 mahalleyi suya kavuşturduk. Önümüzdeki süreçte de suyu olmayan diğer bölgeler için gerekli plan projelerimizi yürütüyoruz. Çözüme kavuşturabileceğimiz her bölgeye su götüreceğiz susuz mahalle bırakmamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.