MUSKİ, MENTEŞE’NİN ALT YAPISINI GÜÇLENDİRİYOR

MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Menteşe ilçesindeki mahallelerinde yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor. 


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte Menteşe ilçesinde altyapı çalışmalarını hızlandırdı. MUSKİ ekipleri tarafından, Menteşe ilçesinin Emirbeyazıt, Muslihittin ve Kötekli Mahallelerinde yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu gibi altyapı çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Emirbeyazıt Mahallesi Havana Sokak’ta kanalizasyon ve içme suyu imalat çalışmalarını sonlandırma aşamasına gelen MUSKİ ekipleri, Muslihittin Mahallesi Gençlik Sokak’ta ise yağmur suyu imalat çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrıca Kötekli Mahallesi’ndeki Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi M Kapısı önünde devam eden yeni köprü inşaatı nedeniyle inşaat alanında kalan içme suyu hattının, herhangi bir arıza durumunda köprüye zarar vermemesi için hattın yönü MUSKİ ekipleri tarafından değiştiriliyor.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda Menteşe ilçesinin alt yapısını güçlendirmek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Ülgen,” İlçemizin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi alt yapısını her yönü ile sorunsuz hale getirebilmek için plan ve programlarımız dahilinde tespit ettiğimiz yerlerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizin mahalle ve sokaklarında eskiyen ve kullanım ömürlerini tamamlamış hatların yerine, vatandaşlarımızın uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri hatları hizmetlerine sunuyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyemizin üst yapı çalışmaları ile her geçen gün daha da gelişen Menteşe ilçemizi, bizde MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak çalışmalarımızla alt yapı anlamında geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.