ÇOLAK: ”MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ULAŞMAK ÇOK KOLAY”

Kurulduğu günden bu yana içme suyu şebeke hattı olmayan Fethiye İlçesi Söğüt Mahallesi sakini Sezgin Çolak, “Okuma yazmanız varsa Büyükşehir Belediyesine çok kolay ulaşabilirsiniz. Sosyal Medya üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e şikâyetimi ilettim ekipler kısa sürede sorunumuzu çözmek için geldi” dedi.


Yıllardır içme suyu şebekesi bulunmayan Fethiye İlçesi Söğüt Mahallesi ve 3 mevkiinin içme suyu sorunu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda çözüme kavuşturuluyor. Mahalle sakini Sezgin Çolak, sosyal medya üzerinden Başkan Gürün’ün hesabına mesaj atarak bölgedeki sorunu bildirdi. Bunun üzerine Dr. Osman Gürün, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerine talimat verdi. Mahalleye gidip bölgede incelemelerde bulunan ekipler Mahalle Muhtarı ve vatandaşlarla görüş alışverişinde bulundu. Bölgedeki su kaynaklarında yapılan incelemelerin ardından su sorununun çözüme kavuşturulması için proje çalışmaları başlatıldı.  

“Okur Yazarlığınız Varsa Büyükşehir Belediyesine Ulaşmak Çok Kolay”

Söğütlü Mahallesi Başbağ mevkiinde yaşamını sürdüren Sezgin Çolak, Muğla Büyükşehir Belediyesine ulaşmanın çok kolay olduğunu söyledi. Çolak, “Okuma yazmanız varsa Büyükşehir Belediyesine çok kolay ulaşabilirsiniz,  “Sosyal Medya adresinden sayın Dr. Osman Gürün’e mesaj attım. 2014 yılında büyükşehir olunduğunu ve o tarihten bu yana bölgede herhangi bir çalışma yapılmadığını bölgenin su sıkıntısıyla ilgilenmelerini rica ettim. Hemen iletişim numaramı istediler ve 2 gün geçmeden mesajın karşılığı geldi bugünde Büyükşehir Belediyesi çalışanları burada” dedi.

“Doğduğumdan Bu Yana İçme Suyu Hattı Yok”

Sezgin ayrıca Mahallede 42 yıllık yaşantısında hiç içme suyu şebekesinin olmadığının altını çizerek, “Ben doğdu doğalı içme suyumuz hattımız yok. 42 yıldır kendi getirdiğimiz suyu kullanıyoruz.  Daha önce suyu arıklardan içiyorduk şimdi borularla getirdiğimiz sudan içiyoruz. Diğer mevkilerde de hala suyu arıklarda içenler var pompa yardımıyla su temin etmeye çalışanlar var. MUSKİ ekiplerinin şuan da burada gelip görüşülmesi, yapılacak olan projenin değerlendirilip anlatılması, bizi tatmin etti. Demek ki bu iş yapılacak.” Diye konuştu 

“Muğla Büyükşehir Belediyesi Yapacağız Dediklerini Hep Yaptı”

Söğüt Mahallesinde yaşanan içme suyu sorunu hakkında açıklamalarda bulunan Mahalle Muhtarı Kadir Kazık, Muğla Büyükşehir Belediyesi şimdiye kadar yapacağız dedikleri şeyleri fazla süre geçmeden taleplerimizi yerine getirdi su sorununu da aynı şekilde çözeceklerine inanıyoruz dedi. Kazık ayrıca, “MUSKİ ekiplerinin gelip burada bizi bilgilendirip incelemelerde bulunmalarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Dr. Osman Gürün’e olmak üzere MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ve burada görev yapan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Büyükşehir Belediyesine ve yetkili birimlerine gece gündüz istediğimiz her an ulaşabiliyoruz. Herkese Mahallemize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MUSKİ Artık Koşmaya Başladı”

Söğüt Mahallesinde MUSKİ ekiplerinin yaptığı incelemelerden memnun kaldıklarının altını çizen Mahalle Muhtarı Kadir Kazık, MUSKİ Genel Müdürlüğünü bir çocuğa benzeterek “MUSKİ kuruldu ve önceden emekliyordu sonra yürümeye başladı ve şimdi de koşturmaya başladı” dedi. Kazık, “Söğütlü Mahallesinin Başbağ Küme evler, Hasanbağ, Kavacık mevkileri ve Söğütlü Merkez bu bölgelerde içme suyu şebeke hattımız yok. Bu sorunların çözümü için eskiden gerekli müracaatları yaptık ancak bir karşılığı olmadı. Bugün MUSKİ’de görevli arkadaşlarımız geldi tespitlerimiz yaptık karşılıklı oturduk konuştuk, zannediyorum ki en kısa sürede Mahallemizin içme suyu problemi MUSKİ dâhilinde ortadan kalkacak” diye konuştu