MUSKİ’DEN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Çok tehlikeli sınıfta iş yapan MUSKİ Genel Müdürlüğü, Tesisler Dairesi Başkanlığı personellerine İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.  


Çok tehlikeli sınıfta iş yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, ekiplerine İş sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi. Tüm ilde görev yapan 288 Tesisler Daire Başkanlığı çalışanına verilen eğitimle birlikte, işçilerin bulundukları ortamda almaları gereken önlemler, acil durum, kazalardan korunma ve ilk yardım müdahaleleri gibi birçok dalda eğitim verildi. Altı oturum düzenlenen eğitimlerde Muğla Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenleri tarafından da “Acil Durum Ekipleri” eğitimi verildi. Ayrıca 56 personele de sağlık taraması yapıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “İş güvenliğinde eğitimin başlıca amacı, çalışanları korumak ve işyerinde işletme güvenliğini sağlamaktır. Çalışanların, iş yerinde iş kazası ve meslek hastalıkları gibi olumsuzluklardan korunması ilk önceliğimizdir. Bu nedenle iş yerlerinde alınacak tedbirler, çalışma ortamının güvenliği, ekipmanların güvenli kullanımı ve İlk yardım gibi birçok dalda personelimizi eğitmeye çalışıyoruz. Bu eğitimin insan hayatını kurtarmaya ve sağlıklarını korumaya yönelik bir öğreti olarak gördüğümüz için büyük önem veriyoruz ve istisnasız bütün personelimizin bu bilgilerle donanması için bu tür uygulamaları sürdüreceğiz” dedi.