Bayır’da İçme Suyu Hatları ile Abone Bağlantılarını Yeniliyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Menteşe ilçesine bağlı Bayır Mahallesi’nde bulunan 7 sokak ve 2 caddede 2 kilometre içme suyu hat yenileme çalışmasının yanında yaklaşık 200 hanenin de abone bağlantılarını yeniliyor.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Menteşe ilçesine bağlı Bayır Mahallesi’nde bulunan sokak ve caddelerde içme suyu hat yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mahallede bulunan 7 sokak ve 2 caddede devam eden içme suyu hat yenileme çalışmalarının yanında MUSKİ ekipleri tarafından, yaklaşık 200 hanenin su abone hatlarını da yeniliyor.

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan yenileme projesi kapsamında Bayır Mahallesi’nde bulunan sokaklarda yaklaşık 1 ay önce başlayan 2 kilometre uzunluğunda içme suyu hat yenileme çalışması devam ediyor.

5 SOKAKTA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Bayır Mahallesi’nde devam eden içme suyu hat yenileme çalışmalarını değerlendiren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Ayhan Türkoğlu, mahallede bulunan 5 sokakta çalışmaların tamamlandığını belirtti. Türkoğlu, ”Bayır Mahallemizde bulunan Sakarya Sokak, Taksim Sokak, Nurlar Sokak, Namık Kemal Sokak ve Kurtuluş Sokaktaki içme suyu hatları ve abone bağlantı hatları ekiplerimiz tarafından yenilendi. Şu anda Hamam Sokak’taki hat yenileme çalışmalarına başladık. 2017 yılının başlarında ise Ören Caddesi, Keklik Sokak ve Kurşunlu Caddesi’nin içme suyu hatlarını ve abone hatlarını yenileyeceğiz” dedi.

 EN AZ 200 HANENİN ABONE HATLARI YENİLENİYOR

MUSKİ ekipleri tarafından Bayır Mahallesi’nde bulunan 7 sokak ve 2 caddede bulunan en az 200 hanenin de abone bağlantıları yenilendiğini ifade eden Türkoğlu, “Şu ana kadar yaklaşık 150 adet hanenin abone bağlantılarını yeniledik. İçme suyu hat yenileme çalışmalarımızın devam ettiği sokak ve caddelerimizi de tamamladıktan sonra hane sayımız 200’e çıkacak. Hat yenileme çalışmalarımız ile mahalle sakinlerimiz rahat nefes alıyor. 2016 yılı içerisinde Bayır Mahallemizde ne söz verdiysek MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Güzel bir altyapı hizmeti sağladık” diyerek sözlerini tamamladı.