Cumhuriyet Mahallesi’nin İçme Suyu Hattını Yeniliyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Yatağan İlçesindeki altyapı çalışmalarına Cumhuriyet Mahallesi İnönü Bulvarı üzerindeki içme suyu hat yenileme çalışmalarını sürdürerek devam ediyor.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Yatağan ilçesindeki alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yatağan ilçesinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde altyapı çalışması gerçekleştiren MUSKİ ekipleri, bölgede içme suyu hat yenileme çalışmalarına devam ediyor.

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, içme suyu hat yenileme çalışmalarının yanında içme suyu abone bağlantılarını da yeniliyor. Ayrıca MUSKİ ekipleri tarafından kanalizasyon bacaları daha sonra yolun tekrar bozulmaması amacıyla yol seviyesine çıkartılıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan içme suyu hattının yeni borularla revize edildiğini ifade etti.

Ülgen, “2016 yılının son ayı olan Aralık ayında il genelinde hızlandırdığımız içme suyu hat yenileme çalışmalarına Yatağan ilçemizde de hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Ekiplerimiz Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarda bölgenin içme suyu hattı yeniliyor. Bunun yanı sıra hat üzerinde bulunan içme suyu bağlantılarını da yeniliyoruz. Ekiplerimiz ayrıca kanalizasyon bacalarını da yolun tekrar bozulmaması amacıyla üst seviyeye çıkardı” dedi.

MUSKİ Genel Müdürlüğü geçtiğimiz aylarda Yeni Mahallesi Şadi Özcan Caddesi üzerinde içme suyu hat yenileme çalışması gerçekleştirirken, yıllardır içme suyu sıkıntısı çeken Turgutlar Mahallesi’ne de yeni içme suyu hattı çekmişti.