Seydikemer’de 35 Haneyi Daha Suya Kavuşturduk

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Seydikemer İlçesinde hiç suyu olmayan, Dere Mahallesi Söğüt Mevkii ve Bayır Mahallesi Orta Bayır Mevkiindeki toplam 35 haneye daha içme su götürdü. Orta Bayır Mevkii sakinleri içme suyu sevincini, çalışmaların olduğu yerde çektikleri selfieleri sosyal medya hesaplarında paylaşarak kutladı.


Tüm ildeki içme suyu problemlerini çözmek için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda Seydikemer İlçesinde 35 haneyi daha suya kavuşturdu. Kuruldukları günden bu yana içme suyu olamayan ve ihtiyaçlarını kendi imkânlarıyla karşılamaya çalışan Dere Mahallesi Söğüt Mevkii ve Bayır Mahallesi Orta Bayır Mevki sakinleri MUSKİ’nin çalışmaları sonucu suya kavuştu.

Dere Mahallesine bin 800 Metre İçme Suyu Hattı Yapıldı

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan Dere Mahallesi Söğüt Mevkiinde bin 800 metrelik içme suyu hattı yapılarak bölgedeki 15 hane suya kavuştu. 1 Hafta süren çalışmalar sonucu bölgeye yeni içme suyu hattı yapılırken abone bağlantıları tamamlandı. Bölgeye ayrıca yeni içme suyu deposu yapılırken su kaynaklarında da temizlik çalışmaları yapıldı. Vatandaşlar yıllar sonra gelen içme suyu hizmetini de sevinçle karşıladı.

Orta Bayır Mevkii Sakinlerinden “Su” Sefiesi

Bayır Mahallesi Orta Bayır Mevkiinde de çalışma gerçekleştiren MUSKİ ekipleri bu bölgede bulunan yaklaşık 20 haneyi suya kavuşturdu. Yıllardır içme suyu bulunmayan bölgeye bin 600 metrelik hat yapan ekipler bölgedeki içme suyu sorununu ortadan kaldırdı. Bölge halkı su sevinci yaşarken yeni yapılan içme suyu hattının önünde selfie çekerek sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

 “Susuz Mahalle Bırakmayacağız”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, susuz Mahallelerde yürüttükleri çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Ülgen, “Kurulduğumuz günden bu yana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda susuz Mahallelerin su sıkıntısını çözmek için projeler üretiyoruz. Bu kapsamda 29 susuz Mahalleyi suya kavuşturduk. Çalışmalarımız İlimizde susuz Mahalle kalmayıncaya kadar sürecek. Seydikemer’de gerçekleştirilen ve vatandaşlarımızın önemli bir eksiğini gideren ekiplerimize de buradaki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.