Keloğlu Deresi’nde 1 Kilometrelik Islah Çalışması Yaptık

MUSKİ Genel Müdürlüğü, hem olası taşkınların önüne geçmek, hem de kötü koku ve sinek oluşumu gibi sıkıntıları engellemek amacıyla Yatağan ilçesinde bulunan Keloğlu deresinde yaklaşık 1 kilometrelik dere ıslah çalışması gerçekleştirdi.  


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde derelerin yağışlı havalarda sorun yaratmasının önüne geçmek amacıyla ıslah çalışmalarına devam ediyor. İlçe ve mahallelerde yürüttüğü çalışmalarla mahalleleri taşkın riskinden koruyan MUSKİ ekipleri, çalışmalar kapsamında Yatağan ilçesinde bulunan Keloğlu deresinde yaklaşık 1 kilometrelik dere ıslah çalışması gerçekleştirdi.

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen dere ıslah çalışmasıyla, yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların yada kötü koku ve sinek gibi meydana gelebilecek birçok sıkıntının önüne geçildi.

Keloğlu deresinde gerçekleştirdikleri dere ıslah çalışmasıyla birlikte, vatandaşları taşkın ve kötü koku sıkıntısından kurtardıklarını ifade eden MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Ayhan Türkoğlu, “İl genelinde dere ıslah çalışmaları gerçekleştirerek taşkınlar için önlemler almaya devam ediyoruz. Bu aldığımız önlemlerle birlikte vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği de sağlanırken, rahatsız edici kokularında önüne geçiyoruz. İlimizin de yoğun yağış yaşanan bölgelerden biri olduğunu da göz önüne alırsak dere ıslah çalışmalarının önemini anlamış oluruz. Ayrıca vatandaşlarımızdan derelere çöp ya da katı atık atmayarak bize yardımcı olmalarını önemle rica ediyoruz. Dere ıslah çalışmalarımızda ekiplerimiz önemli sorunlara çözüm üretmeye devam ediyor ve edecektir” diyerek sözlerini tamamladı.