Esentepe Mahallesi’ne Yeni İçme Suyu Hattı Çektik

Yıllardır kendi imkânlarıyla içme suyu ihtiyaçlarını gideren Ula ilçesinin Esentepe Mahallesi, MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün mahalleye yeni içme suyu hattı çekmesiyle birlikte düzenli içme suyuna kavuştu.


Kurulduğu günden bu yana ‘Susuz Hiçbir Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle içme suyu çalışmalarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yoğun içme suyu mesaine devam ediyor. Vatandaşların düzenli içme suyuna kavuşması için çalışmalarını sürdüren MUSKİ ekipleri, son olarak Ula ilçesinin Esentepe Mahallesi’nde yeni içme suyu hat çalışması gerçekleştirdi.

Yıllardır kendi imkânlarıyla içme suyu ihtiyaçlarını karşılayan Esentepe Mahallesi’ndeki yaklaşık 12 hanenin düzenli içme suyuna kavuşması için çalışma başlatan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, mahalleye bir kısım yeni içme suyu hattı çekti.

MUSKİ ekipleri tarafından Esentepe Mahallesi’ne yeni içme suyu hattını çekilmesiyle birlikte, mahallede yıllardır devam eden basınç sorununu da ortadan kaldırılarak, mahalle sakinlerini düzenli suya kavuştu.  

Muhtarlığının 3. dönemi içerisinde olan Esentepe Mahallesi Muhtarı Fahrettin Dedeoğlu, MUSKİ’nin mahallesinde içme suyu hat çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyerek: “MUSKİ Genel Müdürlüğü kurulduktan sonra su ile ilgili birçok problemimiz çözüldü. Mahallemizde bin 300 metre kadar yeni içme suyu hat çalışması gerçekleştirdiler. Daha önce Abalı Gediği denilen su gözünden kendi imkânlarımızla çektiğimiz borular ile su ihtiyacımızı karşılıyorduk. Borularımız bir zaman sonra çürüdü ve bir türlü değiştiremedik. Sıkıntımızı MUSKİ ekiplerine ilettiğimiz andan itibaren geldiler ve çalışmalara başladılar. Yeni içme suyu hattının çekilmesiyle birlikte borularımızın yeri de değişti ve yıllardır meydana gelen basınç sorunu ile patlaklar ortadan kalktı. Sıkıntılarımızı ortadan kaldırdıkları için MUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin hepsine teşekkür ederim. Gece gündüz ne zaman bir sıkıntımız olsa gelip güler yüzlülük ile işimizi yapıyorlar”