SU BORÇLARINIZI YAPILANDIRMA FIRSATI İÇİN SON GÜN

23 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren vadesi 30 Haziran 2016 tarihi öncesine ait su ve atıksu borçlarını yapılandırma fırsatı 25 Kasım 2016 tarihinde buluyor.


30 Haziran 2016 tarihinden önceki borçları kapsayan yapılandırma fırsatı 25 Kasım 2016 Cuma günü mesai bitimnde sona eriyor. Su borçlarının yapılandırılması için MUSKİ Genel Müdürlüğü abone şefliklerine veya iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuru yapmak mümkün. Yapılandırma kapsamında vatandaşlar borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilirken, borçların peşin ödenmesi durumunda ise Yurt İçi Üretici Endeksi (Yİ-ÜFE)’de yüzde 50 indirim sağlanacak. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar ödemelerini 2 ayda bir yapabilecek.

KÖYDEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN YERLERDE “Yİ-ÜFE FAİZİ” ALINMAYACAK

Yapılandırmayla birlikte 6360 sayılı kanun gereği köyden mahalleye dönüşen yerlerdeki vatandaşların geçmiş dönem borçlarını peşin ödemeleri durumunda Yİ-ÜFE Faizinin tamamı alınmayarak önemli bir indirim olanağı sağlanacak. Ayrıca borçlarını yapılandıran vatandaşların ilk 2 taksiti ödeme zorunluluğu bulunuyor. Yıl içerisinde 2 den fazla taksiti yatırmamak veya eksik yatırma durumunda yapılandırma şartları ihlal edilmiş kabul edilecek. Ayrıca icra takibinde veya borçları olan vatandaşlarda bu yapılandırmadan yararlanabiliyor. Yapılandırmayla ilgili daha geniş bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 48 01 nolu çağrı merkezinden ve www.muski.gov.tr ve www.mugla.bel.tr adresli internet sitelerinden faydalanabilirler.