Tokcan, “Gürün, Suya Çok Önem Veriyor”

-Yıllardır içme suyu bulunmayan Köyceğiz İlçesi Zeytinalanı Mahallesi Aziziye mevkiindeki 60 hane, MUSKİ Genel Müdürlüğünün başlattığı toplam 8 bin metrelik hat sayesinde suyuna kavuşuyor.

- Mahalle azası Bilal Tokcan yıllardır çözülemeyen su sorununun Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla giderildiğini belirterek, “Başkanımız Osman Gürün suya çok önem veriyor, köylünün suyu olmazsa olmaz diyor ve bu sayede su sorunumuz kısa sürede giderildi” dedi.


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda içme suyu olmayan Mahallelerde yoğun olarak çalışmalarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak suyu olmayan Köyceğiz İlçesi Zeytinalanı Mahallesi Aziziye mevkiinde çalışma başlattı. Bölgede bulunan 60 hanenin yıllardır içme suyu sıkıntısı çekmesi üzerine başlatılan çalışmalar sonucu bölgeye 8 bin metre hat çekilerek sıkıntı gideriliyor.

8 Bin Metre Hat Çekildi

Aziziye Mevkiinde yaşayan vatandaşların yıllardır evlerinde su olmaması üzerine çalışma başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü bölgeye 8 bin metre içme suyu hattı çekti. Öncelikle bölgede bulunan su gözlerinde çalışma gerçekleştiren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 5. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, kaynaklarını toplayarak Zeytinalanı Mahallesi Aziziye Mevkiine yetecek suyu temin etti. Daha sonra 4 bin metre hat çekerek kaynak suyu Mahalleyi besleyecek olan depoya aktarıldı. Depodan evlere suyun verilmesi için ise Mahalleye 4 bin metre daha isale hattı çekilerek toplam 8 bin metre hat ile bölgenin su sorunu ortadan kalkıyor. 

“Eskiden Eşeklerle Su Taşınıyordu” 

Mahallelerinde yıllardır Mahallerinde içme suyu problemi olduğunu söyleyen Zeytinalanı Mahallesi 1. Azası Bilal Tokcan, eskiden eşeklerle su taşınırken Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla bu sorunun kısa sürede giderildiğini belirtti. Tokcan, “Daha önce evlerimizin çoğuna su gelmiyordu. Yıllar önce evlere eşekle su taşındığını bilirim.  Ancak şuan Mahallemizdeki su sorunun yüzde 90’ı çözüldü. Banyo yapılamazdı, bulaşık yıkanamıyordu. Şimdi Büyükşehir sayesinde böle bir sıkıntı kalmadı. Şahsım köylüm ve muhtarım adına çalışmalardan çok memnunuz çalışmaların devamını bekliyoruz” dedi.

“Osman Gürün Köylünün Suyu Olmazsa Olmaz Dedi”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün suya çok önem verdiğinin altını çizen Tokcan, “Osman Başkanım suya çok önem verdi. Köylünün suyu olmazsa olmaz dedi ve suya çok önem verdiği için kısa bir sürede su sorunumuz çözüldü. Önceden aylarca suyun gelmediği evler vardı. Büyükşehir’imiz sağ olsun yıllardır çözülemeyen su sorununu 2 yıl gibi kısa bir sürede çözdü. Bu süre zarfında hiçbir ev su kalmaksızın sıkıntı giderildi. Şimdi Allah şükür böle bir sorunumuz kalmadı” diye konuştu.

“Osman Gürün’e Ulaşmak Çok Kolay”

Tokcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e ulaşmanın çok kolay olduğunu ve herkesin derdini dinleyip çözüm üretildiğini vurgulayarak, “Eskiden meydana gelen su arızaları veya başka sıkıntılar uzun süreler giderilemiyordu. Ancak şimdi 444 48 01’i aradığımızda arızalara çok çabuk müdahale ediliyor. Osman başkanımızla görüşmek isteyen herkes rahatça görüşür ve problemler çözülür ben bunu bizzat biliyorum. Herkes Başkanımıza rahatça ulaşıp dertlerini anlatabilir. Zaten birimler kurulmuş ve çok iyi çalışmalar var rahatlıkla sorunlarını anlatabilirler” dedi.