Karabörtlen Mahallesi'nin Su Kaynaklarını Yeniliyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Ula ilçesi Karabörtlen Mahallesi’nde bulunan su kaynaklarının yenileme ve bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. 


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde su kaynaklarını daha verimli kullanmak ve boşa akan suların önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, Ula ilçesinin Karabörtlen Mahallesi’ni besleyen su kaynaklarının yenileme ve bakım onarım çalışması başlattı.

Zorlu doğa koşullarında çalışmalarına devam eden 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, yenileme ve bakım onarım çalışmalarıyla birlikte, 2 adet yeni toplama maslağı imalatı yaparak ve 100 metre su hattı çekerek, dağınık halde olan 5 adet yeni su gözünün isale hattına takviye olmasını sağlıyor.

Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdür vekili Serdar Aldemir’in koordinatörlüğünde 1 hafta önce çalışmalara başlayan ekipler, yaklaşık 15 günlük bir çalışma sonucunda yaz dönemlerinde su yetersizliğinden dolayı üst kotlardaki evlerin su sıkıntısı yaşadığı Karabörtlen Mahallesi’nin su sorununu ortadan kaldırılacak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Ekiplerimiz yüksek ve engebeli doğa koşullarında çalışmalarına devam ediyor. Su gözlerinin yenileme çalışmalarına başlamadan önce Karabörtlen Mahallemizdeki su kaynaklarına ulaşım yoktu. Ekiplerimiz tarafından su kaynaklarına ulaşım sağlanması için iş makineleri ile yollar açıldı. Geçtiğimiz yıllarda Karabörtlen Mahallesi’nin üst kotlarındaki evler yazın su yetersizliğinden dolayı çok büyük su sıkıntısı yaşıyordu. Bizim de bu durumu göz önüne alarak başlattığımız çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte üst kotlarda su sıkıntısı yaşayan evlerin su sorunu ortadan kalkmış olacak. Vatandaşlarımızın sağlıklı su ihtiyacını karşılamak için her türlü çalışmalara devam ediyor. Bundan sonrada bu konudaki hassasiyetimizi sürdürerek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.