Yıllar Süren Susuzlukta Sona Geldik

Kurulduğu günden bu yana içme suyu hattı olmayan Seydikemer İlçesi Çaltılar Mahallesinde 2 etaplı bir çalışma başlatan MUSKİ Genel Müdürlüğü, ilk etap çalışmalarını tamamlayarak 34 haneyi suya kavuşturdu.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü susuz Mahallelerde sürdürdüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 50 hanenin bulunduğu ve yıllardır su sıkıntısı çeken Çaltılar Mahallesinde 2 etaplı bir çalışma başlatan MUSKİ Genel Müdürlüğü 1. Etap çalışmalarını tamamladı. Çalışma sonucunda yüksek kesimlerdeki bazı haneler dışında tüm vatandaşlar yıllardır özlem duyduğu içme suyuna kavuştu.

İçme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bölgede bulunan kuyuya giderek tankerler ve damacanalar yardımıyla evlerine su taşımak zorunda kalan Çaltılar Mahallesi sakinleri adına Muhtar Nural Kaya, MUSKİ Genel Müdürlüğüne başvuruda bulundu. Bunun üzerine mahallede çalışma başlatan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri bölgeye 2 bin metrelik hat çekerek mahallenin su sıkıntısını giderdi.

 

Ekiplerin gerçekleştirdiği çalışma ile mahallenin yüksek kısımlarında yer alan birkaç hane dışında tüm mahalle suya kavuştu. MUSKİ Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre ilerleyen günlerde su verilemeyen birkaç hane için yeni bir içme suyu hattı daha yapılacağı belirtildi.