ÇALIŞMALARIMIZA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYORUZ

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Menteşe İlçesinin Merkez Mahallerinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Bahçeyaka terfi istasyonunda sürdürdükleri çalışmalara aralıksız olarak devam ediyor. 


Menteşe İlçesinin Merkez Mahallerinin içme suyunu karşılayan Bahçeyaka terfi istasyonu ve Merdivenli terfi istasyonu arasındaki bölgede çalışma başlatan Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Özel mülkiyet alanı içerisinde bulunan içme suyu hattındaki arızalara müdahale sırasında çıkan zorluklar nedeniyle çalışma başlatan MUSKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanal İşletme Dairesi 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, çelik hattı özel mülkiyet alanı dışına alıyor. Ekipler bunun yanı sıra çelik hatların yenileme çalışmalarına da devam ediyor. Bayır Mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalar 2 kepçe, 2 kamyon yardımıyla mesai saati gözetmeksizin sürüyor.

DAİRE BAŞKANI ÇALIŞMALARIN BAŞINDA

Yoğun olarak devam eden çalışmaları MUSKİ Su ve Kanal İşletme Daire Başkanı Ayhan Türkoğlu yerinde takip ediyor. Türkoğlu, ekipleri yönlendirmenin yanında çalışmalar sırasında personeliyle birlikte hat çalışmalarının saha ayağında da yer alıyor. Gerekli noktalarda işçilerle birlikte kazı alanına giren Türkoğlu’na 3. Bölge Şube Müdürü Serdar Aldemir ve ekip sorumluları da eşlik ediyor.

 “ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Bahçeyaka istasyonundaki çalışmayı kısa sürede bitireceklerini açıkladı. Ülgen, hattın Menteşe İlçesinin Merkez Mahallelerinin içme suyunu karşıladığını ve bu nedenle çok önemli bir bölge olduğunu belirtirken, “Böylesine önemli bir bölgede gerçekleştirdiğimiz çalışmanın kısa sürede tamamlanması için gereken özveriyi gösteriyoruz. Hat üzerinde meydana gelen sıkıntılar, özel mülkiyet alanında olduğu için müdahale etmemizde sorun teşkil etmekteydi. Buda tüm Menteşe İlçesi için içme suyu sıkıntısı doğurmaktaydı. Ancak yaptığımız çalışma ile hat üzerinde meydana gelebilecek olan her türlü soruna müdahalemiz çok kolaylaşacak. Bu sırada hatların yenileme işlemini de tamamlamış olacağız” diye konuştu.