Yerleşik Yabancılardan MUSKİ'nin Çalışmalarına Övgü

MUSKİ Genel Müdürlüğü, uzun yıllardır yaz aylarında su sıkıntısı çekilen ve yerleşik yabancıların yaşadığı Marmaris İlçesi Turunç Mahallesi’ndeki sitenin su sıkıntısını giderdi. 12 yıldır Turunç’ta yaşamını sürdüren İngiliz vatandaşı Heav Evans çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ekipler çok iyi bir iş çıkardı. Ben 12 yıldır burada yaşıyorum ve MUSKİ sayesinde önemli bir sorunumuz da ortadan kalktı” dedi.  


Sıcaklıkların artmasıyla birlikte su sorunu ortaya çıkan bölgelerde çalışmalarını arttıran Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, son olarak Marmaris İlçesi Turunç Mahallesi’nde çalışma gerçekleştirdi.

Yerleşik yabancıların çoğunlukta olduğu Turunç Mahallesi Vatan Caddesi’ndeki Green Hills sitesi özellikle yaz aylarında su sıkıntı yaşıyordu. Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine bölgede incelemelerde bulunan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri siteye gelen içme suyu hattının yetersiz olduğunu tespit ettiler. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, siteye yeni içme suyu hattı yaparak sorunu ortadan kaldırdı. 4 gün süren çalışmalar sonucunda bölgenin içme suyu problemi ortadan kaldırıldı.

“ÇALIŞMALAR MEMNUNİYET VERİCİ”

12 yıldır Turunç’ta yaşayan İngiliz vatandaşı Heav Evans çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Evans, Turunç’a yerleştiğinden bu yana yaz aylarında su sıkıntısı çektiklerini vurgulayarak, “Uzun yıllardır devam eden su problemimiz bu çalışmayla birlikte sona ermiş oldu. MUSKİ ekipleri çok iyi bir iş çıkardılar. Burada yaşayan tüm vatandaşlar böyle bir hizmetin gelmesini ve su problemimizin ortadan kalmasını bekliyorlardı. Sonunda isteğimiz gerçekleşmiş oldu. Emek veren herkese teşekkürler” dedi.

“İÇME SUYU MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, tüm İl genelinde içme suyu problemlerinin çözümü için mücadele ettiklerini söyledi. Ülgen,  turizmin önemli bölgelerinden biri olan Marmaris ilçesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ile turistlerin memnuniyeti de kazandıklarını belirtirken, “Çok yağış alan bir il olmamıza rağmen geçtiğimiz kış aylarında yeterli miktarda yağış düşmedi. Bu da artan hava sıcaklıklarıyla birlikte suyun bazı bölgelere yetersiz gelmesine neden olabiliyor. Çalışmalar kapsamında Turunç’ta yerleşik yabancıların yaşadığı sitede su sıkıntısı olduğu şikâyetini aldık. Ekiplerimizin incelemeleri sonucunda bölgedeki hattın eskimiş ve çaplarının küçük olması nedeniyle sitenin su ihtiyacını karşılayamadığını tespit ettik. Yaptığımız yeni içme suyu hattıyla birlikte o bölgenin su sıkıntısını çözdük” dedi.