Marmaris'te 12 Bin Metre Uzunluğunda Hat Temizledik

MUSKİ Genel Müdürlüğü, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Marmaris ilçesinde toplam 12 bin metre uzunluğunda yağmursuyu ve kanalizasyon hat temizlik çalışmasını gerçekleştirdi.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda yağmur suyu kanalları, rögarlar ve kanalizasyon hatlarının temizlik çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ülke turizminin önemli bölgeleri arasında yer alan Marmaris ilçesinde de hat temizlik çalışmalarına devam eden MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı’na bağlı 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, Kanal temizleme aracı ile toplam 12 bin metre yağmursuyu ve kanalizasyon hat temizliği gerçekleştirdi.

Hat temizleme çalışmaları hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, temizlik çalışmalarının trafiğin yoğun olmadığı saatlerde gerçekleştirildiği vurguladı.

MUSKİ ekiplerinin Marmaris ilçesi içerisinde farklı bölgelerde hat temizlik çalışmaları yaptıklarını belirten Ülgen, “Marmaris’te yaşayan vatandaşlarımızın soğuk ve yağmurlu günlerde su baskını yaşamaması için kış başında gerekli temizlik çalışmalarını gerçekleştirerek önlemlerimizi almıştık. İçinde bulunduğumuz yaz mevsiminde de vatandaşlarımızın ve özellikle de ilçemize gelen turistlerin koku ve böceklenme olayından sıkıntı yaşamaması için gerekli temizlik çalışmalarımız yaptık. Kanal temizleme aracı ile ekiplerimiz cadde ve sokaklar üzerindeki yağmur suyu kanalları ve kanalizasyon kanallarının ızgaralarını kaldırıp içlerinde biriken kum, kağıt, sigara izmaritleri ve benzeri birikintiler kalın hortumu olan vakumlama sistemi ile çekerek temizlediler. Ayrıca  biriken kumlarda kürekle temizlenerek kanal içine tazyikli su sıkıldı. Bu şekilde kanalın tamamen açılması sağlandıktan sonra ilaçlamalar da yapılarak koku ve böceklenme olayı ekiplerimiz tarafından önlendi. Ülkemizin güzide turizm bölgeleri arasında yer alan Marmaris için sürekli çalışmaya devam edeceğiz” dedi.