Menteşe'de Kanalizasyon Çalışmalarımız Sürüyor

Menteşe ilçesinde ihtiyaç duyulan mahalle ve sokaklarda kanalizasyon çalışmalarına devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, son olarak Kahramanlar Sokak’ta kanalizasyon hattı imalat çalışmalarına başladı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Menteşe ilçesinde kanalizasyon hattı imalat çalışmalarına devam ediyor. İhtiyaç duyulan mahalle ve sokaklarda kanalizasyon çalışmalarını sürdüren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, son olarak Karamehmet Mahallesi’ne bağlı Kahramanlar Sokak’ta kanalizasyon hattı imalat çalışmalarına başladı.

Kahramanlar sokakta kanalizasyon hat imalat çalışmalarının yanında yağmur suyu drenaj hattı yenileme çalışmalarını da yapacaklarını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, çalışmayı kısa sürede bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Ülgen, “Menteşe ilçemizdeki her mahallenin ve sokağın altyapı ihtiyaçlarını tespit edip, eksikliklerini gidermeye devam ediyoruz. Daha önce Menteşe ilçemizdeki birçok mahalle ve sokakta kanalizasyon çalışması yapmıştık. Son olarak Karamehmet Mahallesine bağlı Kahramanlar Sokak’ta da kanalizasyon çalışmalarımıza başladık. Kanalizasyon imalat çalışmasının yanında sokağın yağmur drenaj hattını da yeniliyoruz. Bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte Kahramanlar Sokak’taki vatandaşlarımız sağlıklı bir altyapı sistemine kavuşacak ve uzun yıllar sıkıntı yaşamayacak “ dedi.