İçme Mahallesi'ne Yeni İçme Suyu Hattı Çektik

İçme Mahallesi Muhtarı Ahmet Taş, “İçme suyu hattı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte mahallemiz daha verimli ve bol bir suya kavuştu. Bizden desteklerini hiçbir şekilde esirgemeyen ve yaptıkları çalışmalarla dikkat çeken MUSKİ Genel Müdürlüğüne çok teşekkür ederim” dedi.


Vatandaşların içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için il genelinde hızlı bir şekilde çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, son olarak Milas ilçesinin İçme Mahallesi’nde yeni içme suyu hat çalışması gerçekleştirdi.

İçme Mahallesi’ne ait mevcut su kuyusundaki su verimi arttırmak ve mahalle sakinlerine daha bol bir su vermek amacıyla bölgede çalışma başlatan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı’na bağlı 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1 hafta süren çalışmalar sonucunda yeni içme suyu hat çalışmasını tamamladı.

İçme Suyu hattı çalışmalarını yakından takip eden İçme Mahallesi Muhtarı Ahmet Taş ve Mahalle sakini Ergün Türkmen, MUSKİ’nin çalışmalarından çok memnun olduklarını ve çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte mahallelerinin daha verimli ve bol bir suya kavuştuğunu vurguladılar.

MUSKİ’DEN ÇOK MEMNUNUZ

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün müthiş bir ekip olarak hareket ettiklerini belirten Taş, “MUSKİ’nin çalışmalarından mahalle sakinleri olarak çok memnunuz. Bizden desteklerini hiçbir şekilde esirgemiyorlar. Herhangi bir arızamız olduğunda anında müdahale ediliyor ve en fazla 2 saat içerisinde suyumuza kavuşuyoruz. Müthiş bir ekip kurmuşlar. Suya verdikleri önemden dolayı MUSKİ Genel Müdürümüz Sayın Baki Ülgen’e ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’e çok teşekkür ederim” dedi.

POMPAYLA ÇEKTİĞİMİZ SU KÖYÜN İHTİYACINI KARŞILAMIYORDU

Daha önce pompayla çektikleri suyun mahallenin ihtiyacını karşılamadığını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Ayrıca mahallemizdeki arazinin kumlu olması nedeniyle çok fazla çökme yaşanıyor ve suda bulanıklık meydana geliyordu. Bizde MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak İçme Mahallesi’ne daha verimli ve bol bir suyu nasıl verebileceğimiz üzerinde çalışmalara başladık. Önceleri Savran Mahallesi’nin yedek su kuyusu olarak kazılan su kuyusundan içme mahallemizin su ihtiyacını karşılamak amacıyla bir kısım yeni içme suyu hat çalışması yaptık. Çalışmalarımızı tamamladık ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni içme suyu hattımızdan mahallemize suyu vereceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.