Hurda Araçlara Can Veriyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü kurduğu tamir atölyesiyle, bünyesinde bulunan araçları tamir ederek büyük tasarruf sağlıyor. Motor, boya ve elektrik aksam gibi birçok alanda arızalı araçların tamiratını gerçekleştirebilen atölyede, hurda araçlar da bakıma alınarak tekrar kullanılabilir hale geliyor.


Vatandaş memnuniyeti için birçok alanda hizmetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kurmuş olduğu atölye ile arızalanan araçların tamiratını da gerçekleştiriyor. Gelişmiş teknoloji ve donanımlı personel ile hizmet veren atölyede hurdaya çıkmış iş makinaları, vidanjörler ve araçlar tamir edilerek tekrar hizmete sunulabiliyor. 4 ay önce kurulan tamir atölyesinde 5 kamyon, 1 iş makinesi, 1 vinç, 2 binek araç, 1 tır, 2 traktör olmak üzere toplam 12 hurda araç tekrar kullanılabilir hale getirildi. Atölye motor, boyama, mekanik işçilik, elektrik gibi birçok alanda bakım onarım işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 

“BÜYÜK TASARRUF SAĞLIYORUZ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, kurdukları atölye sayesinde kurumun büyük tasarruf sağladığını vurguladı. Ülgen, “Arızalı araçlarımızın tamiratı bize çok büyük mali gider oluşturuyordu. Ancak kurduğumuz bu tamirat atölyesi ile birlikte araçlarımızın her türlü arızası kendi personellerimiz tarafından yapılıyor. Bu sayede hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlamış oluyoruz” dedi.

HURDA ARAÇLAR DA TAMİR EDİLİYOR

MUSKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi bünyesinde hizmetlerini yürüten atölyede sadece arızalı araçların değil hurda araçların da tamir edildiğini vurgulayan Ülgen, “Kullanılamaz denilen araçlar devraldık. Hepsi bir kenarda atıl durumda bekliyordu. Ancak atölyemizin kurulmasıyla birlikte personellerimiz bu araçların tekrar kullanılabilir hale gelmesini sağladı. Şu ana kadar 12 adet hurda araç tekrar kullanılabilir olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” dedi. Ülgen ayrıca atölyede çalışan tüm personele çalışmalarından dolayı teşekkür etti.