Reşadiye'nin İçme Suyu Hattı Yeniledik

Datça İlçesi’nin Reşadiye Mahallesi’nde her yıl yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bölgede yaptığı terfi hattı ve depodan geri dönüş isale hattının yenilenmesiyle giderildi. 


İl genelinde ‘Susuz Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle çalışmalarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, susuz mahallelerin su sıkıntısını çözmek ve mevcut içme sularının kalitesini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak ülkenin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve bademiyle ünlü ilçemiz Datça İlçesi Reşadiye Mahallesi’nin bin 300 metrelik terfi hattı ve depodan geri dönüş isale hattı yenilendi.

Hat çalışması hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Reşadiye Mahallesinde içme suyu hattı yenilme çalışmalarının yanında 500 metreküplük yeni depo için proje çalışmalarının tamamlandığını, yer tahsisi için diğer kurumlarla izin çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

“HATLARLA İLGİLİ İMALATLARIMIZI TAMAMLADIK”

Reşadiye Mahallesi’ndeki içme suyu hattı yenileme çalışmalarının Datça Merkez içme suyu çalışmalarının devamı olduğunu ifade eden Ülgen, “Bu işin devamı olarak 17 Şubat 2016 tarihinde de Reşadiye içme suyu inşaat işimiz başladı. Çalışmalarımız yaklaşık 60 gün sürdü. Çalışmalarımız sırasında Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge kurulunun da izini ve denetiminde çalışmalarımızı sürdürdük. Hatlarla ilgili imalatlarımızı tamamladık. Abonelikler için yeni bağlantı noktaları hazır hale getirildi ve yangın hidratları yerleştirildi” dedi.

“BÖLGEDE YAZ AYLARINA SU SIKINTISI ÇEKİLMEYECEK”

İl genelindeki mahallelerin sağlıklı bir içme suyuna kavuşması için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Ülgen, “Reşadiye Mahallemizde yaz aylarında artan nüfus ve su kullanımına bağlı olarak bölgedeki hatların ihtiyacı karşılamadığını tespit ettik. Ayrıca mahallemizde bulunan içme suyu hattımız çok eskiydi. Bin 300 metrelik hat yenileme çalışmamızla birlikte bölgede yaz aylarında su sıkıntısı çekilmemesini amaçlıyoruz. Yeni içme suyu hattımızı çektik. Artık mahalle sakinlerimiz daha sağlıklı ve bol su alacaklar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün de hassasiyetle durduğu su sıkıntısı çeken mahallelerin sorunlarının bir an önce çözülmesi konusu bizim en önem verdiğimiz noktalardan birisi olmaya devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.