Kuş Cenneti'nin İçme Suyu Hattını Yeniliyoruz

Milas İlçesinin, 70 farklı kuş çeşidinin bulunduğu ve her yıl 26 bin 801 adet kuşun ziyaret ettiği turizmin önemli yerlerinden biri olan Bafa Mahallesinin içme suyu sorunu MUSKİ 2. Bölge Ekipleri tarafından gideriliyor.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Milas ilçesinin 2 bin 500’ü aşkın nüfusu ile en büyük mahalleri arasında bulunan Bafa Mahallesinin içme suyu sorununu çözüyor.

Doğa yürüyüşleri ve kampların yapıldığı, her yıl 70 farklı türden 26 bin 801 adet kuşun ziyaret ettiği turizmin önemli yerlerinden biri olan Bafa Mahallesinde her yıl yaşanan içme suyu sıkıntısının giderilmesi için MUSKİ ekipleri çalışma başlattı. Bölgede bulunan Bafa Gölü sayesinde balıkçılıkla geçimini sağlayan bölge halkının uzun süredir yaşadığı içme suyu sıkıntısının giderilmesi için çalışma başlatan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, hattın bin 835 metresini yeniledi.

Çalışmaların devam ettiğini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, bölgenin yazın su sıkıntısı çekmemesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Karayolları tarafından yapılan yol çalışması nedeniyle sürecin uzadığını da söyleyen Ülgen, “MUSKİ olarak bölge halkının içme suyu sorunu çözmek için ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Karayollarının da bölgede çalışmaları devam ediyor. Bu nedenle çalışmamız koordineli olarak gittiği için bazı aksaklıklar yaşıyoruz. Ancak bölgenin içme suyu sorununu kısa sürede çözmek ve vatandaşlarımızın yazın su sıkıntısı çekmemeleri için çalışmalarımızı kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz. Bölge turizm açısından da önemli olan Bafa Mahallemizin yazın ağırlayacağı misafirlerin su sıkıntısı yaşamasını istemiyoruz” dedi.