Tarihlerinde İlk Defa Suya Kavuşturuyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda yerleşim yeri haline gelen ve o günden bu yana içme suyu olmayan Seydikemer İlçesi Dodurga Mahallesi Bel mevkiine içme suyu hattı yapılıyor. 


İl genelinde “Susuz Mahalle Kalmayacak” sloganıyla çalışmalarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, bu kapsamda çalışmalarına hız verdi. Son olarak Cumhuriyetin ilan edildiği yıllarda yerleşim yeri haline gelen ve o günden bu yana içme suyu ihtiyacını sondaj kuyuları ve yağmur sularıyla karşılayan Seydikemer İlçesi, Dodurga Mahallesi Bel mevkiine içme suyu hat yapımı çalışmaları hızlandı.

BÖLGEDE SU TOPLAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bel mevkiinde yeni yapılacak olan içme suyu hattı için yeni su toplama alanı yapıldı. Bölgede yapılan kaptaj çalışmasıyla birlikte ekipler suyu yeni yapılan içme suyu toplama alanında toplamaya başladı. Edinilen bilgiye göre içme suyu hattının tamamlanmasıyla birlikte burada toplanan su pompa yardımıyla mahalleye gönderilecek.

MAHALLE MUHTAR METE, “MUSKİ ÇALIŞMIYOR DİYEN NANKÖRDÜR” 

Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan bulunan Dodurga Mahalle Muhtarı Rasıh Mete, MUSKİ’nin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken “MUSKİ çalışmıyor diyen nankördür” dedi. Mete, “MUSKİ’ye Bel mevkiinde eskiden sadece küçücük bir çeşmede su akıyordu artık oda kesildi diye müraacat ettik. Çeşmeye gelen su kaynağında iki günlük bir çalışma sonucu çeşmenin tekrar akmaya başlamasını hedeflemiştik. Ancak ekipler 17 gündür burada çalışmalarını sürdürüyor. Uzun uğraşlar sonucu suyu da bulduk. Yeni hattın yapımıyla birlikte mahallemiz bu konuda çok rahata  kavuşacak. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e başta olmak üzere tüm MUSKİ’ye teşekkür ederim” dedi.

“SUSUZ MAHALLE KALMAYACAK” 

Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Muğla’da susuz tek bir Mahalle bırakmayacaklarını söyledi. Ülgen, “Yaşamın ana kaynağı olan “su” ihtiyacından İlimizdeki en ücra noktaya kadar herkesin eşit şekilde yararlanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün de hassasiyetle durduğu susuz mahalle kalmaması konusu bizim en önem verdiğimiz noktalarımızdan biridir” dedi.