Ülgen: "Susuz mahallelerin sesine kulak veriyoruz"

Muğla’da ‘Susuz Hiçbir Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle içme suyu hattı çalışmalarına devam ettiklerini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Susuz mahallelerin sesine kulak veriyoruz” dedi. 


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, İl genelindeki içme suyu çalışmalarına ‘Susuz Hiçbir Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle devam ediyor. Bu doğrultuda MUSKİ ekipleri son olarak, Marmaris ilçesinin Söğüt Mahallesi’nde İkizçam Mevkiini Kızılyer Mevkiine bağlayan yolda içme suyu hat çalışması gerçekleştirdi.

MUSKİ ekiplerinden edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz dönemlerde yapılmış ve yetersiz çapta olan içme suyu hattında, sık sık arızaların meydana geldiği ve özel mülkiyetten geçtiği için vatandaşların mağdur olduğu öğrenildi. Sık gelen şikayetlerin ardından MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 4. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, eski hattı ortadan kaldırarak yol güzergahını takip eden yeni bir içme suyu hattı çekti.  

İçme suyu hattının çekilmesinden sonra su sıkıntısı yaşayan Kızılyer Mevkiindeki abonelerin sıkıntılarının son bulacağını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, suyun verilmesinden itibaren mahalle sakinlerinin daha sağlıklı ve bol su almalarının sağlanacağını belirtti.

“HEDEFİMİZ SUSUZ HİÇBİR MAHALLEMİZİN KALMAMASI”

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün kuruluşundan itibaren ‘Susuz Hiçbir Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle hareket ettiklerini belirten MUSKİ Genel Müdürü Ülgen, susuz mahallelerin sesine kulak verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini vurguladı. Ülgen: “Söğüt Mahallemizde bulunan içme suyu hattımız çok eskiydi. Hattın büyük çoğunluğunun özel mülkiyetten geçmesi nedeniyle sıkıntı yaşıyorduk. Eski hattan su alan abonelerimizin sürekli olarak patlaklardan dolayı şikayetleri vardı. Yeni içme suyu hattının çekilmesiyle birlikte mahalle sakinlerimiz daha sağlıklı ve bol su alacaklar. Mahallemizdeki içme suyu hatlarını ekiplerimizce yenileyerek, bölge sakinlerinin su kaynaklarından en verimli şekilde su almalarını sağlayamaya devam edeceğiz” dedi.

“MUSKİ’NİN ÇALIŞMALARINDAN VE VERDİĞİ HİZMETTEN ÇOK MEMNUNUZ”

 

MUSKİ’nin bölgedeki çalışmalarını yakından takip eden Söğüt Mahallesi Muhtarlığı azası olan Zafer Yalçın, MUSKİ’nin çalışmalarından ve verdiği hizmetten dolayı mahalleli olarak çok memnun olduklarını söyledi. Yalçın, “Söğüt Mahallesi’nin içme suyu ile ilgili çok büyük bir sıkıntısı vardı.  MUSKİ bölgede yaptığı çalışmalarla bizi su sıkıntısından kurtarıyor. MUSKİ ekipleri yaptıkları bu çalışma ile bölge halkına maddi ve manevi olarak büyük bir zarardan kurtardı. Bu projeyi yapanlardan ve yaptıranlardan Allah razı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.