Önemli Projelerimizden Birini Tamamlıyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün Milas İlçesi Ketendere ve Sarıkaya Mahallerinde yapımına başladığı içme suyu hattının 12 bin metrelik kısmı tamamlandı.  Çalışmaları yerinde inceleyen MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Yaklaşık 5 ay önce başladığımız ve Haziran ayında bitirmeyi planladığımız toplam 20 Bin metre uzunluğundaki içme suyu hattımızı daha erken bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi. 


İl genelinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu sorunu yaşayan mahallelerin su sıkıntılarını çözmeye devam ediyor. Birçok yerde çalışmalarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Milas İlçesine bağlı Sarıkaya ve Ketendere Mahallesinde başlattığı, içme suyu hat çalışmasının büyük bir kısmını tamamladı.

İçme suyu projesiyle ilgili konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, toplam 20 bin metre uzunluğundaki hattın yaklaşık 12 bin metrelik kısmının tamamladığını, kalan 8 bin metrelik kısmın ise en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

“MAHALLELERİMİZDE SUSUZ HANE KALMAYACAK”

İhale bedeli 3 Milyon TL’yi bulan içme suyu hattının tamamlanmasından sonra Ketendere ve Sarıkaya Mahallelerinde susuz ev kalmayacağını vurgulayan Ülgen, “Bildiğiniz üzere Sarıkaya ve Ketendere İçme Suyu İnşaatı Projesi 14 Ağustos 2015 tarihinde ihale edildi. 12 Ekim 2015 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalandı ve işin yer teslimi 21 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşti. Bu projemiz tamamlandığında Ketendere ve Sarıkaya Mahallelerimizde bulunan yaklaşık bin 100 vatandaşımız ve 410 hanemiz içme suyuna kavuşacak” dedi.

 

“PROJEYİ PLANLADIĞIMIZ TARİHTEN ÖNCE BİTECEK”

Haziran ayında bitirmeyi planladıkları içme suyu hattını daha erken bir tarihte bitirmeyi düşündüklerini ifade eden Ülgen, “Çalışmalar Yüklenici firma tarafından birçok iş makinası ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar betonarme işlemlerinin tümü tamamlandı. Son düzenlemeler yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün de projenin tamamlanma süresine bakılmaksızın bu mahallelerimizde su sorununun bir an evvel çözülmesi yönündeki talimatıyla hat çalışmalarını planladığımız tarihten daha erken bir şekilde bitirerek vatandaşlarımızı bir an önce suya kavuşturmak istiyoruz. Bunun için müteahhit firma ve biz elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“SON DURUMU DAİRE BAŞKANLARIMIZLA YERİNDE İNCELEDİK”

 

Çalışmaları sürekli olarak yerinde takip ettiklerini belirten Ülgen, “ 21 Ekim’de başlayan çalışmaları sürekli yerinde takip etmeye özen gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Bu sefer de daire başkanlarımız ile devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Ketendere ve Sarıkaya Mahallerimizin ne kadar yüksek kesimlerde kurulu olduğunu ve kayalık mahallelerde ne kadar zor koşullarda çalışıldığını bir kez daha görmüş olduk. Kurum olarak bizim görev ve sorumluluk alanlarımız içerisindeki hiçbir mahalle susuz kalmayacak. Bu projede bize maddi ve manevi olarak en önemli desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’e bir kez daha teşekkürlerimi sunarım” diyerek sözlerini tamamladı.