ESKİ MUĞLA’NIN İÇME SUYU HATTINI YENİLİYORUZ

MUSKİ Genel Müdürlüğü Eski Muğla olarak bilinen ve tarihi dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bölgenin içme suyu hatlarını yeniliyor. Mestanlar sokakta devam eden çalışmayla birlikte tarihi içme suyu hatları yenilenirken kanalizasyon bağlantısı bulunmayan abonelerin bağlantıları tamamlanıyor.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü İl genelinde sürdürdüğü hat çalışmalarına Menteşe İlçesinde de devam ediyor. Eski Muğla olarak bilinen ve Muğla’nın en eski yerleşim yerlerinden olan tarihi bölgede çalışmalarını titizlikle sürdüren MUSKİ ekipleri, bölgedeki içme suyu hatlarını yenilerken kanalizasyon bağlantısı bulunmayan evlerin bağlantılarını tamamlıyor.

Mestanlar sokakta yapılan kazı çalışmaları sırasında Muğla’da yapılan ilk içme suyu hatlarının ortaya çıktığı gözlendi. Menteşe ilçesinin ilk içme suyu hatlarının yer aldığı bu bölgenin abone bağlantıları yenilenirken kanalizasyon bağlantısı bulunmayan evlerinde kanalizasyon bağlantılarını yapıyor.

 

Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, çalışmaların titizlikle sürdüğünü belirtti. Ülgen, “ Eski Muğla olarak bilinen ve her yeri tarih kokan bölgedeki çalışmalarımızı oldukça titizlikle yürütüyoruz. Mestanlar sokakta ekiplerimiz eski içme suyu hatlarını yenilerken kanalizasyon bağlantısı olmayan evlerin bağlantılarını tamamlıyor. Sokakların dar olması nedeniyle de dar sokaklar için aldığımız mini ekskavatörlerimiz çalışmalarımızda bize önemli bir avantaj sağlıyor. Bölgedeki çalışmalarımızı en kısa sürede bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.