Menteşe’nin Derelerini Temizledik

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Menteşe İlçesinde 20 bin metre uzunluğunda dere temizliği yaptı. 


İl genelinde birçok dere temizliği yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü yetki ve sorumluluk alanı içerisinde olan derelerin temizliklerine devam ediyor. Bu kapsamda MUSKİ, son olarak Menteşe İlçesinde 20 bin metre dere temizliği yaparak buradaki çalışmalarını tamamladı.

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda Menteşe İlçesindeki toplam 5 derede 20 bin metre dere temizliği yapıldı. Akgedik ve Salihpaşalar Mahallelerinde 13 bin metre dere temizlenirken, Yerkesik de 5 Bin 500 ve Gülağzı da 700 metre, Muslihittin Mahallesinde 800 metre dere temizlendi.

 

Merkez İlçe Menteşe’de gerçekleşen dere temizlikleri hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, 2015 yılında başlattıkları çalışmaların 2016 yılında da hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Ülgen, “Muğla birçok açıdan ülkemizin önemli kentleri arasında. Bu nedenle derelerin kötü koku yaymaması ve çevre düzeninde kötü görüntü sergilememesi adına her mahallede gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu temizlik çalışmaları ile ayrıca su baskınlarının önüne geçmeyi de amaçlıyoruz. Şuana kadar İl genelinde 100 bin metreye yakın dere temizliği gerçekleştirdik ve önümüzdeki süreçte çalışmalarımız da hız kesmeden devam edecek” dedi.